Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta Kulturskolan

Kvarngatan 17
244 31 Kävlinge

Expedition

Kulturskolechef

Kristofer Wåhlander
046-739221
kristofer.wahlander@kavlinge.se

 

Administration

Peter Ljung,
046-73 92 19
0709-739219
peter.ljung@kavlinge.se

Lärarpersonal - Musik

Baryton/Eufonium, Trombon, Trumpet, Tuba och Valthorn
Conny Månsson  
0733-730549
conny.mansson@kavlinge.se

Blockflöjt och Tvärflöjt
Lovisa Stenberg
0703-60 65 05
lovisa.stenberg@kavlinge.se

Cello
Jenny Persson
0733-730522
jenny.persson@kavlinge.se

Elbas
Peter Ljung
0705-889274
0709-739219
peter.ljung@kavlinge.se

Andreas Wiberg
0836-898522
andreas.wiberg@kavlinge.se

Fiol/Altfiol
Irkka Lunneby
0733-730533
irkka.lunneby@kavlinge.se

Hannelore Sill
0790-112573
hannelore.sill@kavlinge.se

 

Kontrabas
Dan Holmström
0733-730531
dan.holmstrom@kavlinge.se

 

Gitarr
Lennart Persson
0762-41 77 27
lennart.persson@kavlinge.se   

Björn Åberg
0733-730553
bjorn.aberg@kavlinge.se

Johan Engström
0762-97 84 04
johan.engstrom@kavlinge.se 

Andreas Wiberg
0736-89 85 22
andreas.wiberg.141@gmail.com

Klarinett, Saxofon
Dan Holmström
0733-730531
dan.holmstrom@kavlinge.se

 

Klockspel/Xylofon
Peter Ljung
0709-739219
peter.ljung@kavlinge.se

Piano
Daniel Gunnarsson
0733-730526
daniel.gunnarsson2@kavlinge.se

Dan Holmström
0733-730531
dan.holmstrom@kavlinge.se

Ingela Ludvigsson
0761-047760
ingelaludvig@gmail.com

Conny Månsson
0733-730549
conny.mansson@kavlinge.se

Felix Tani
0708-953411


Sång och Kör
Sara Termén   (föräldraledig)
0733-730550
sara.termen@kavlinge.se

Frida Bokor (vik)
0762-687985
frida.bokor@kavlinge.se

Jenny Persson
0733-730552
jenny.persson@kavlinge.se

Trummor
Jan Jansson
0704-13 43 15
trumskolan@gmail.com

Peter Ljung
0709-739219
peter.ljung@kavlinge.se

Patrik Schlegel
076-3110446

​Lärarpersonal - övriga ämnen

Fantasi och färg
Sissel Gustafsson
0732-30 64 50
sissel_gustafsson@hotmail.com

Josefin Ottvall
0731-50 93 16
alllifeholy@gmail.com

 

Musikproduktion
Jan Jansson
0704-134315
trumskolan@gmail.com

Teater

Kristina Lenander
0705-40 79 36
kristina.lenander@kavlinge.se

Nanna Nore
0737-156692
nannanore@gmail.com

Trolleri
Bengt Malmgren  
0708-78 28 16
myscomagic@gmail.com 

Text


Uppdaterad 2018-12-07

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER