Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

LSS och socialpsykiatri

LSS och socialpsykiatri ger stöd och hjälp till personer med olika funktionsnedsättningar. Vi hjälper dig att hitta rätt stöd utifrån dina behov, så att du kan leva ett aktivt och självständigt liv.

Har du frågor eller funderingar, kontakta någon av oss eller skicka e-post till: omsorgsnamnden@kavlinge.se

Sektorschef Omsorg
Ann-Louise Christensen
046-73 96 31
ann-louise.christensen@kavlinge.se

Biträdande sektorschef
Irini Papdopoulou
0722-03 11 31
irini.papadopoulou@kavlinge.se

LSS

LSS-handläggare dag 1-10 (fördelning efter det datum den enskilde är född)
Erika Nielsen
046-73 90 31 
erika.nielsen@kavlinge.se

LSS-handläggare dag 11-20 (fördelning efter det datum den enskilde är född)
Carolina Skog
046-280 41 57
carolina.skog@kavlinge.se

LSS-handläggare dag 21-31 (fördelning efter det datum den enskilde är född)
Liselott Lindskog
046-73 99 33
liselott.lindskog@kavlinge.se

Avgiftshandläggare/assistent
Ami Winther
046-73 93 43
ami.winther@kavlinge.se

Handläggarenheten
Enhetschef
Robin Andersson
046-73 93 47
robin.andersson@kavlinge.se

LSS och SoL ledsagning, kontaktperson och avlösare
Samordnare
Per Nilsson
046-73 92 51
per.nilsson@kavlinge.se

Färdtjänst
Kontakt Kävlinge 
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

LSS boende Gruppbostäder och Servicebostäder

Kungsgatan, Solgatan
Enhetschef
Eva Hedberg
046-73 90 32
eva.hedberg@kavlinge.se

Bruksgatan 24 och 36, Kansligatan, Västra Långgatan 1
Enhetschef
Peter Jakobson
046-280 41 60
peter.jakobsen@kavlinge.se

Odalvägen, Träningsvägen 6 och 24
Enhetschef
Helén Mårtensson
046-73 96 76
helen.martensson@kavlinge.se

LSS daglig verksamhet och team

Enhetschef
Karolina Jagesten
046-73 90 34
karolina.jagesten@kavlinge.se

Team

Sjuksköterska 046-73 96 26 eller 046-73 96 05
Arbetsterapeut 046-73 95 87 eller 046-73 95 21
Sjukgymnast 046-73 96 43

Socialpsykiatri

Enhetschef
Karolina Jagesten
046-73 90 34
karolina.jagesten@kavlinge.se

Boendestöd
046-73 93 69
boendestod@kavlinge.se

Eyragården
046-73 93 55
eyragarden@kavlinge.se

Personligt ombud
Angelica Karlsson
073-71 359 68
angelica.karlsson@po-skane.org

Besöksadress: Kungsgatan 2, Furulund

Psykiatrihandläggare
Lotta Nilsson
046-73 90 79
lotta.nilsson2@kavlinge.se

God man

Lomma kommun
040-641 10 00

God man och överförmyndare i  Lomma kommunlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster


Uppdaterad 2020-08-31

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058


Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress kommunhuset
Kullagatan 2, Kävlinge


Öppettider kommunhuset
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER

Facebook logga