Tyck till om Kävlinge kommun

Dela

Tipsa en kompis
Dela på Twitter Dela på Facebook

Kontakta Kulturskolan

Kvarngatan 17
244 31 Kävlinge

Expedition

Rektor
Gertrud Afzelius
046-73 92 21
gertrud.afzelius@kavlinge.se

Administration

Peter Ljung
046-73 92 19  
Fax: 046-73 94 84   
peter.ljung@kavlinge.se

Lärarpersonal - Musik

Baryton/Eufonium, Trombon, Trumpet, Tuba och Valthorn
Conny Månsson  
0705-49 88 81
conny.mansson@kavlinge.se

Blockflöjt och Tvärflöjt
Lovisa Stenberg
0703-60 65 05
lovisa.stenberg@kavlinge.se

Cello, Sång och Kör
Jenny Persson
0736-22 71 77
jenny.persson@kavlinge.se

Elbas, Klockspel/Xylofon och Trummor
Peter Ljung
0705-88 92 74
peter.ljung@kavlinge.se

Elbas och Kontrabas
Daniel Pursk
0708-72 72 53
daniel.pursk@gmail.com

Fiol
Irkka Lunneby
0703-69 72 84
irkka.lunneby@kavlinge.se

Malin Lovén
0730-98 09 46
malin@fiolskolan.se

Gitarr
Lennart Persson
0762-41 77 27
lennart.persson@kavlinge.se   

Björn Åberg
0735-66 16 65
bjorn.aberg@kavlinge.se

Johan Engström
0762-97 84 04
johan.engstrom@kavlinge.se 

Andreas Wiberg
0736-89 85 22
andreas.wiberg.141@gmail.com

Klarinett och Saxofon
Dan Holmström
0734-44 64 22
dan.holmstrom@kavlinge.se

Piano
Daniel Gunnarsson
0703-72 79 83
daniel.gunnarsson2@kavlinge.se

Håkan Palm
0709-20 93 41
hakan.palm@kavlinge.se

Sång och Kör
Sara Termén  
0730-33 02 42
sara.termen@kavlinge.se

Trummor
Jan Jansson
0704-13 43 15
jan.jansson@kavlinge.se

​Lärarpersonal - annat ämne

Fantasi och färg
Sissel Gustafsson
0732-30 64 50
sissel_gustafsson@hotmail.com

Josefin Ottvall
0731-50 93 16
allliefeholy@gmail.com

Teater
Henrik Granlid
0733-26 14 23
h.granlid@gmail.com

Kristina Lenander
0705-40 79 36
kristina.lenander@kavlinge.se

Trolleri
Bengt Malmgren  
0708-78 28 16
myscomagic@gmail.com 


Uppdaterad 2017-08-22

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00