Tyck till om Kävlinge kommun

Dela

Tipsa en kompis
Dela på Twitter Dela på Facebook

LSS och socialpsykiatri

LSS och socialpsykiatri ger stöd och hjälp till personer med olika funktionsnedsättningar. Vi hjälper dig att hitta rätt stöd utifrån dina behov, så att du kan leva ett aktivt och självständigt liv.

Har du frågor eller funderingar, kontakta någon av oss eller skicka e-post till: socialnamnden@kavlinge.se

Socialchef
Christin Johansson
046-73 95 54
christin.johansson@kavlinge.se

Verksamhetschef
Christina Forsberg
046-73 90 30
christina.forsberg@kavlinge.se

Uppdragssamordnare ledsagning, kontaktperson, avlösare
Carina Alfh
046-73 92 51
carina.alfh@kavlinge.se

Avgiftshandläggare/assistent
Lenka Jandova
046-73 93 43
lenka.jandova@kavlinge.se

Färdtjänst
Kontakt Kävlinge 
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

LSS

LSS-handläggare 
Sara Kling
046-73 90 31
sara.kling@kavlinge.se

LSS-handläggare
Sara Torres 
046-73 99 33
sara.torres@kavlinge.se

LSS boende Gruppbostäder

Bruksgatan 36, Kungsgatan, Solgatan 24
Enhetschef
Eva Hedberg
046-73 90 32
eva.hedberg@kavlinge.se

LSS Boende Gruppbostäder

Bruksgatan 24, Träningsvägen 6 och 24
Enhetschef
Sofia Ringkvist
046-73 90 26
sofia.ringkvist@kavlinge.se

LSS boende Gruppbostäder

Odalvägen, Korttidstillsyn, korttidsvistelse
Enhetschef
Helén Mårtensson
046-73 96 76
helen.martensson@kavlinge.se

LSS daglig verksamhet och team

Enhetschef
Karolina Jagesten
046-73 90 34
karolina.jagesten@kavlinge.se

LSS personliga assistenter och Vikariebanken

Enhetschef
Marina Cagianella
046-73 94 85
marina.caggianella@kavlinge.se

Team

Teamchef (ansvarig för sjuksköterskor)
Eva Björklund
046-73 96 27
eva.bjorklund@kavlinge.se

Sjuksköterska 046-73 96 26 eller 046-73 96 05

Arbetsterapeut 046-73 96 39

Sjukgymnast 046-73 96 43

Socialpsykiatri, Boendestöd, Kansligatan

Enhetschef
Pernilla Lindeberg
046-73 90 13
pernilla.lindeberg@kavlinge.se

Boendestöd
046-73 93 69
boendestod@kavlinge.se

Eyragården
046-73 93 55
eyragarden@kavlinge.se

Personligt ombud
Marie Andréasson
046-73 99 42
personligtombud@kavlinge.se

Besöksadress: Kungsgatan 2, Furulund

Psykiatrihandläggare
Susanna Ahlin
046-73 90 79
susanna.ahlin@kavlinge.se

God man

Lomma kommun
040-641 10 00

God man och överförmyndare i  Lomma kommunlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Uppdaterad 2016-11-28

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00