Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

LSS och socialpsykiatri

LSS och socialpsykiatri ger stöd och hjälp till personer med olika funktionsnedsättningar. Vi hjälper dig att hitta rätt stöd utifrån dina behov, så att du kan leva ett aktivt och självständigt liv.

Har du frågor eller funderingar, kontakta någon av oss eller skicka e-post till: socialnamnden@kavlinge.se

Sektorschef Omsorg
Ann-Louise Christensen
046-73 96 31
ann-louise.christensen@kavlinge.se

Avgiftshandläggare/assistent
Lenka Jandova
046-73 93 43
lenka.jandova@kavlinge.se

Färdtjänst
Kontakt Kävlinge 
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

LSS personliga assistenter och Vikariebanken
Enhetschef

Marina Caggianella
046-73 94 85
marina.caggianella@kavlinge.se

LSS och SoL ledsagning, kontaktperson och avlösare
Enhetschef

Maria Strömberg
046-73 92 51
maria.stromberg@kavlinge.se

LSS

LSS-handläggare 
Carina Månsson
046-73 90 31
carina.mansson@kavlinge.se

LSS-handläggare
Sara Torres 
046-73 99 33
sara.torres@kavlinge.se

LSS boende Gruppbostäder

Bruksgatan 36, Kungsgatan, Solgatan 24
Enhetschef
Eva Hedberg
046-73 90 32
eva.hedberg@kavlinge.se

LSS Boende Gruppbostäder

Bruksgatan 24, Träningsvägen 6 och 24
Enhetschef
Sofia Ringkvist
046-73 90 26
sofia.ringkvist@kavlinge.se

LSS boende Gruppbostäder

Odalvägen, Korttidstillsyn, korttidsvistelse
Enhetschef
Helén Mårtensson
046-73 96 76
helen.martensson@kavlinge.se

LSS daglig verksamhet och team

Enhetschef
Karolina Jagesten
046-73 90 34
karolina.jagesten@kavlinge.se

Team

Sjuksköterska 046-73 96 26 eller 046-73 96 05

Arbetsterapeut 046-73 95 87 eller 046-73 95 21

Sjukgymnast 046-73 96 43

Socialpsykiatri, Boendestöd, Kansligatan

Enhetschef
Pernilla Lindeberg
046-73 90 13
pernilla.lindeberg@kavlinge.se

Boendestöd
046-73 93 69
boendestod@kavlinge.se

Eyragården
046-73 93 55
eyragarden@kavlinge.se

Personligt ombud
Marie Andréasson
046-73 99 42
personligtombud@kavlinge.se

Besöksadress: Kungsgatan 2, Furulund

Psykiatrihandläggare
Susanna Ahlin
046-73 90 79
susanna.ahlin@kavlinge.se

God man

Lomma kommun
040-641 10 00

God man och överförmyndare i  Lomma kommunlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Uppdaterad 2018-06-01

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER