Tyck till om Kävlinge kommun

Utbildningspersonal

Lärare introduktionsprogrammen
Agneta Liljeberg
0709-73 94 62
agneta.hansson@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Barbara Tuvesson
0709-73 92 46
barbara.tuvesson@kavlinge.se

Lärare grundläggande kurser svenska för invandrare
Carina Tegnér
0709-73 94 89
carina.tegner@kavlinge.se

Lärare introduktionsprogrammen
Catalina Machuca
0709-73 94 17
catalina.moller@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Catarina Kjellander
0709-73 94 09
catarina.kjellander@kavlinge.se

Lärare resursskolan Opalen
Dubravka Radic
0709-73 94 51
dubravka.radic@kavlinge.se

Lärare resursskolan Opalen
Elin Lindvall
0709-73 94 77
elin.lindvall@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Emma Nimark
0709-73 95 46
emma.nimark@kavlinge.se

Lärare gymnasiala kurser
Emma Ottosson
0709-73 95 74
emma.ottosson@kavlinge.se

Elevassistent resursskolan Opalen
Emil Persson
0708-65 21 02
emil.persson@kavlinge.se

Lärare vård och omsorgsutbildning
Erika Hansson
0709-73 95 94
erika.hansson@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Hans Henriksson
0709-73 94 16
maya.jonsson@kavlinge.se

Lärare vård och omsorgutbildning
Helene Lagerstam
0709-73 96 48
helene.lagerstam@kavlinge.se

Lärare introduktionsprogrammen
Jenny Finberg
0709-73 94 88
jenny.finberg@kavlinge.se

Förstelärare
Lärare gymnasiala kurser
Kristian Smedjeback
0709-73 94 87
kristian.smedjeback@kavlinge.se

Lärare introduktionsprogrammen
Karina Lindvall
0709-73 90 91
karina.lindvall@kavlinge.se

Lärare introduktionsprogrammen
Kristina Wendel
0709-73 94 15
kristina.wendel@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Maya Jönsson
0709-73 92 18
maya.jonsson@kavlinge.se

Lärare gymnasiala kurser
Mikael Midenstam
0709-73 94 07
mikael.midenstam@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Minna Kjellman
0709-73 94 37
minna.kjellman@kavlinge.se

Lärare svenska för invandrare
Moa Nyman
0709-73 94 65
moa.nyman@kavlinge.se

Lärare gymnasiala kurser
Ola Andersson
0709-73 94 45
ola.andersson2@kavlinge.se

Elevassistent resursskolan Opalen
Roland Jovérus
0709-73 94 58
roland.joverus@kavlinge.se

Lärare vård och omsorgsutbildning
Susanne Nilsson
0709-73 95 97
susanne.nilsson3@kavlinge.se

Elevassistent resursskolan Opalen
Therese Broman
0708-65 19 21
therese.broman@kavlinge.se

Lärare introduktionsprogrammen
Therese Lackegård
0709-73 94 84
therese.lackegard@kavlinge.se

Lärare hemspråk
Tommy Madadgar
0709-73 94 75
tommy.madadgar@kavlinge.se

Uppdaterad 2016-07-29

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00