Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta Kulturskolan

Kvarngatan 17
244 31 Kävlinge

Expedition

Rektor
Gertrud Afzelius
046-73 92 21
gertrud.afzelius@kavlinge.se

Administration

Peter Ljung
046-73 92 19
0709-739219
Fax: 046-73 94 84   
peter.ljung@kavlinge.se

Lärarpersonal - Musik

Baryton/Eufonium, Trombon, Trumpet, Tuba och Valthorn
Conny Månsson  
0733-730549
conny.mansson@kavlinge.se

Blockflöjt och Tvärflöjt
Lovisa Stenberg
0703-60 65 05
lovisa.stenberg@kavlinge.se

Cello
Jenny Persson
0733-730522
jenny.persson@kavlinge.se

Elbas, Klockspel/Xylofon och Trummor
Peter Ljung
0705-889274
0709-739219
peter.ljung@kavlinge.se

Fiol/Altfiol
Irkka Lunneby
0733-730533
irkka.lunneby@kavlinge.se

Hannelore Sill
0790-112573
hannelore.sill@kavlinge.se

 

Kontrabas
Dan Holmström
0733-730531
dan.holmstrom@kavlinge.se

Elbas
Andreas Wiberg
0736-89 85 22
andreas.wiberg.141@gmail.com

Gitarr
Lennart Persson
0762-41 77 27
lennart.persson@kavlinge.se   

Björn Åberg
0733-730553
bjorn.aberg@kavlinge.se

Johan Engström
0762-97 84 04
johan.engstrom@kavlinge.se 

Andreas Wiberg
0736-89 85 22
andreas.wiberg.141@gmail.com

Klarinett, Saxofon
Dan Holmström
0733-730531
dan.holmstrom@kavlinge.se

Piano
Daniel Gunnarsson
0733-730526
daniel.gunnarsson2@kavlinge.se

Dan Holmström
0733-730531
dan.holmstrom@kavlinge.se

Ingela Ludvigsson
0761-047760
ingelaludvig@gmail.com

Conny Månsson
0733-730549
conny.mansson@kavlinge.se

Håkan Palm (föräldraledig VT 2018)
0709-20 93 41
hakan.palm@kavlinge.se

Love Rydén
0768-858821

Andreas Wiberg
0736-89 85 22
andreas.wiberg.141@gmail.com

Sång och Kör
Sara Termén   (föräldraledig)
0733-730550
sara.termen@kavlinge.se

Frida Bokor
0762-687985
frida.bokor@kavlinge.se

Jenny Persson
0733-730552
jenny.persson@kavlinge.se

Trummor
Jan Jansson
0704-13 43 15
jan.jansson@kavlinge.se

​Lärarpersonal - annat ämne

Fantasi och färg
Sissel Gustafsson
0732-30 64 50
sissel_gustafsson@hotmail.com

Josefin Ottvall
0731-50 93 16
alllifeholy@gmail.com

Teater
Henrik Granlid
0733-26 14 23
h.granlid@gmail.com

Kristina Lenander
0705-40 79 36
kristina.lenander@kavlinge.se

Trolleri
Bengt Malmgren  
0708-78 28 16
myscomagic@gmail.com 

Uppdaterad 2013-05-15

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00