Tyck till om Kävlinge kommun

Bildningskansli

Bildningskansliet ansvarar för nämndsadministrationen i form av kallelse, handlingar och protokoll för bildningsnämnden. Bildningskansliet har hand om den centrala administrationen för grundskola, förskola, kultur och fritid.

Nämndens e-post är bildningsnamnden@kavlinge.se
Alla tjänstemän kan nås via e-postadress enligt förnamn.efternamn@kavlinge.se. Alternativt är du välkommen att ringa kommunens kundtjänst på 046-73 90 00.

Bildningschef
Carina Serbinson
046-73 90 28
carina.serbinson@kavlinge.se

Skolchef skola
Barbro Börjesson
046-73 95 70
barbro.borjesson@kavlinge.se

Skolchef förskola
Marie Nilsson
046-73 95 53
marie.nilsson2@kavlinge.se

Chef/särskilt stöd Förskola
Camilla Micha
046-73 93 03
camilla.micha@kavlinge.se

Chef/särskilt stöd Skola
Jonas Melvinger
046-73 94 25
jonas.melvinger@kavlinge.se

Rektor Lärcentrum
Marcus Eriksson
046-73 92 15
marcus.eriksson@kavlinge.se

Verksamhetschef Fritid och Kultur
Jonny Norrby
046-73 94 70
jonny.norrby@kavlinge.se

Adress till Fritid och kultur: Kävlinge kommun, Bildningskansliet, Kullagatan 2, 244 80 Kävlinge.

Uppdaterad 2016-12-16

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00