Tyck till om Kävlinge kommun

Kontakta oss

Tolvåkerskolan

Besöksadress: Bollvägen 8, 246 35 Löddeköpinge
Postadress: Kävlinge kommun, Tolvåkerskolan, 244 80 Kävlinge

Karta till Tolvåkerskolanlänk till annan webbplats

Frånvaroanmälan för elever

046-73 95 59
Frånvaroanmälan via Infomentorlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Frånvaroanmälan ska göras innan klockan 08.00.
Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 95 34
tolvakerskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor
Agneta Olander
046-73 95 32
agneta.olander@kavlinge.se

Biträdande rektor
Anette Jivenius
046-73 95 38
anette.jivenius@kavlinge.se

Skoladministratör
Maria Svensson 
046-73 95 34
maria.svensson2@kavlinge.se

Vaktmästare
Jonas Ahlberg
046-73 95 43
jonas.ahlberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Marie Wilson
046-73 95 39
marie.wilson@kavlinge.se

Skolkurator
Åsa Frelin
046-73 95 40
asa.frelin@kavlinge.se

Studie- och yrkesvägledare
Åsa Ventorp
046-73 95 41
asa.ventorp@kavlinge.se

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Maria Bolmehag
0709-73 95 59
maria.bolmehag@kavlinge.se

Fritidsledare
Mia Duvenette
annamaria.duvenette@kavlinge.se

Kök
046-73 95 44


Uppdaterad 2016-10-25

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00