Tyck till om Kävlinge kommun

Kontakta oss

Skönadalsskolan

Besöksadress: Pulpetvägen 4, 246 50 Löddeköpinge
Postadress: Kävlinge kommun, Skönadalsskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Skönadalsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via InfomentorPDF

Expedition

046-73 97 61
skonadalsskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se 

Administration och service

Rektor
Susanne Haglind
046-73 97 60
susanne.haglind@kavlinge.se

Biträdande Rektor
Jessica Kroon
046-73 97 93
jessica.kroon@kavlinge.se​

Skolassistent
Agneta Lindvall
046-73 97 61
agneta.lindvall@kavlinge.se

Vaktmästare
Daniel Malmström
046-73 97 63
daniel.malmstrom@kavlinge.se

Skolsköterska
Erika Gunnarsson
046-73 97 66
erika.gunnarsson@kavlinge.se

Skolpsykolog
Camilla Rosberg
046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolkurator
Annika Kristland
0709-739390
annika.kristland@kavlinge.se

Kök
046-73 97 70

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Christina Strömvall
046-73 97 68
Christina.Stromvall@kavlinge.se


Uppdaterad 2016-08-10

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00