Tyck till om Kävlinge kommun

Kontakta oss

Olympiaskolan

Besöksadress: Sunnanväg 6, 244 38 Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, Olympiaskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Olympiaskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 93 35
Frånvaroanmälan via Is@klänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Sjukanmälan ska ske senast kl. 7.30!

Tänk på att anmälan ska göras varje dag ditt barn är borta.

Expedition

046-73 94 61
olympiaskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor
Sanna Nyberg
046-73 94 68
sanna.nyberg@kavlinge.se

Skolassistent
Margaretha Andersson
046-73  94  61
margaretha.andersson@kavlinge.se

Vaktmästare
Håkan Ekström
046-73 94 64
hakan.ekstrom@kavlinge.se

Värdegrundspedagog
Rosa Rydberg
046-73 92 34
rosa.rydberg@kavlinge.se

It-pedagog
Marika Forsell
046-73 93 07
marika.forsell@kavlinge.se

Specialpedagog - Resursteam
Berit Carnemalm
0709-73 95 10
berit.carnemalm@kavlinge.se

Samordnare för nyanlända
Margaretha Bardby
0709-73 96 07
margaretha.bardby@kavlinge.se

Skolsköterska
Josefin Sixtander
046-73 94 62
josefine.sixtander@kavlinge.se

Skolkurator
Anneli Städe
046-73 94 07 
anneli.persson2@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kati Bergman
0708-529082
kati.bergman@kavlinge.se

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Lena Nilsson Berg
lena.berg2@kavlinge.se


Uppdaterad 2017-02-01

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00