Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Olympiaskolan

Besöksadress: Sunnanväg 6, 244 38 Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, Olympiaskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Olympiaskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 93 35
Frånvaroanmälan via Is@klänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Sjukanmälan ska ske senast kl. 7.30!

Tänk på att anmälan ska göras varje dag ditt barn är borta.

Expedition

046-73 94 61
olympiaskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor
Sanna Nyberg
046-73 94 68
sanna.nyberg@kavlinge.se

Biträdande Rektor
Jenny Kronqvist
046-73 94 60
jenny.kronqvist@kavlinge.se

Skolassistent
Margaretha Andersson
046-73  94  61
margaretha.andersson@kavlinge.se

Vaktmästare
Håkan Ekström
046-73 94 64
hakan.ekstrom@kavlinge.se

Värdegrundspedagog
Rosa Rydberg
046-73 92 34
rosa.rydberg@kavlinge.se

It-pedagog
Stefan Nilsson
046-73 94 61
stefan.nilsson2@kavlinge.se

Specialpedagog - Resursteam
Berit Carnemalm
0709-73 95 10
berit.carnemalm@kavlinge.se

Samordnare för nyanlända
Margaretha Bardby
0709-73 96 07
margaretha.bardby@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Ivarsson
046-73 94 62
cecilia.ivarsson@kavlinge.se

Skolkurator
Anneli E Kämpe
046-73 94 07 
anneli.emanuelssonkampe@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kati Bergman
0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Lena Nilsson Berg
lena.berg2@kavlinge.se

Fritids
Telefon F-fritids: 046-73 93 01
Telefon 1-2: 046-73 94 65
Telefon 3 och Klubben: 046-73 92 98


Uppdaterad 2018-03-01

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00