Tyck till om Kävlinge kommun

Dela

Tipsa en kompis
Dela på Twitter Dela på Facebook

Kontakta oss

Nyvångsskolan

Besöksadress: Skolvägen 2, 24630 Löddeköpinge
Postadress: Kävlinge kommun, Nyvångsskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Nyvångsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 95 10
Frånvaroanmälan via Isaklänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Ring och sjukanmäl senast kl. 07.30

Expedition

046-73 95 02
nyvangsskolan@kavlinge.selänk till annan webbplats

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor
Camilla Fajerson
046-73 95 00
camilla.fajerson@kavlinge.se

Biträdande rektor
Andreas Isén
046-73 90 05
andreas.isen@kavlinge.se

Skoladministratör
Charlotte Andersson
046-73 95 02
charlotte.andersson@kavlinge.se

Vaktmästare
Christian Gullwi
046-73 95 06
christian.gullwi@kavlinge.se

Skolsköterska
Margurite Wrangå
046-73 95 08
margurite.wranga@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kati Bergman
0709-73 95 05
kati.bergman@kavlinge.se

Skolkurator
Britta Nilsson
046-73 97 65
britta.nilsson@kavlinge.se

Kök 
046-73 95 11

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Lena Nilsson Berg
046-73 98 77, 0709-73 91 74
lena.berg2@kavlinge.se


Uppdaterad 2017-01-13

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00