Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Nyvångsskolan

Besöksadress: Skolvägen 2, 24630 Löddeköpinge
Postadress: Kävlinge kommun, Nyvångsskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Nyvångsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 95 10
Frånvaroanmälan via Infomentorlänk till annan webbplats

 

Ring och sjukanmäl senast kl. 07.30

Expedition

046-73 95 02
nyvangsskolan@kavlinge.selänk till annan webbplats

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor
Camilla Fajerson
046-73 95 00
camilla.fajerson@kavlinge.se

Biträdande rektor
Cecilia Mattsson Jagenheim
046-73 90 05
cecilia.jagenheim@kavlinge.se

Skoladministratör
Charlotte Andersson
046-73 95 02
charlotte.andersson@kavlinge.se

Vaktmästare
Christian Gullwi
046-73 95 06
christian.gullwi@kavlinge.se

Skolsköterska
Margurite Wrangå
046-73 95 08
margurite.wranga@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kati Bergman
0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Skolkurator
Britta Nilsson
046-73 97 65
britta.nilsson@kavlinge.se

Kök 
046-73 95 11

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Lena Nilsson Berg
046-73 98 77, 0709-73 91 74
lena.berg2@kavlinge.se

Fritidshemmet Topasen
046-739518

Fritidshemmet Kristallen
046-739516

Fritidshemmet Safiren
046-739498

Fritidshemmet Diamanten
046-739017

Fritidshemmet Juvelen
046-739878


Uppdaterad 2018-05-28

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER