Tyck till om Kävlinge kommun

Dela

Tipsa en kompis
Dela på Twitter Dela på Facebook

Kontakta oss

Ljungenskolan

Besöksadress: Möllegatan 7, 244 65 Furulund
Postadress: Kävlinge kommun, Ljungenskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Ljungenskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 93 87
Frånvaroanmälan via Infomentorlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Meddela innan klockan 7.30. Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 93 70
ljungenskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se       

Administration och service

Rektor
Gunilla Frangeur
046-73 93 12
gunilla.frangeur@kavlinge.se

Biträdande rektor
Gun-Sophie Andersson
046-73 99 98
gun-sophie.andersson@kavlinge.se

Skolassistent
Charlotte Johansson
046-73 93 70
charlotte.johansson@kavlinge.se

Vaktmästare
Mats Christensson
046-73 93 78
mats.christensson@kavlinge.se

Samordnare
Fredrik Christensson
046-73 91 87
fredrik.christensson@kavlinge.se

Skolsköterska
Susanne Karlsson
046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Kök
0709-73 93 85 

Skolbibliotek/skolbibliotekarie
Emelie Olofsson
0709-73 94 79
emelie.olofsson@kavlinge.se


Uppdaterad 2017-08-10

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00