Tyck till om Kävlinge kommun

Kontakta oss

Lackalänga skola

Besöksadress: Lackalänga bygata 25, 244 60 Furulund
Postadress: Kävlinge kommun, Lackalänga skola, 244 80 Kävlinge

Karta över Lackalänga skolalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

telefonsvarare: 046-73 93 87
Frånvaroanmälan via InfoMentorlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Meddela innan klockan 7.30. Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 93 70
lackalangaskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se     

Administration och service

Rektor
Gunilla Frangeur
046-73 93 12
gunilla.frangeur@kavlinge.se  

Biträdande rektor
Gun-Sophie Andersson
046-73 99 98
gun-sophie.andersson@kavlinge.se

Skolassistent
Charlotte Johansson
046-73 93 70
charlotte.johansson@kavlinge.se

Vaktmästare
Anders Persson
046-73 93 78
anders.persson@kavlinge.se 

Skolsköterska
Susanne Karlsson
046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Kök
0709-73 93 79

Skolbibliotek/skolbibliotekarie
Emelie Olofsson
0709-73 94 79
emelie.olofsson@kavlinge.se


Uppdaterad 2016-09-05

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00