Tyck till om Kävlinge kommun

Dela

Tipsa en kompis
Dela på Twitter Dela på Facebook

Kontakta oss

Korsbackaskolan

Besöksadress: Sunnanväg 2, 244 38 Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, Korsbackaskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Korsbackaskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 94 13
Frånvaroanmälan via Isaklänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Expedition

046-73 94 01
korsbackaskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se   

Administration och service

Rektor
Mats I Svensson
046-73 94 00
mats.svensson@kavlinge.se

Biträdande rektor
Kerstin Sjöberg
046-73 94 02
kerstin.sjoberg@kavlinge.se

Skolassistent
Lena Melin
046-73 94 01
lena.melin@kavlinge.se

Vaktmästare
Lars-Olof Johansson
046-73 94 04
larsolof.johansson@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Lynhagen
046-73 94 06
cecilia.lynhagen@kavlinge.se

Skolkurator
Anneli Persson
046-73 94 07
anneli.persson2@kavlinge.se

Studie- och yrkesvägledare
Helene Westerling
046-73 94 08
helene.westerling@kavlinge.se

Cafeteria
Carina Nilsson
046-73 94 15
carina.nilsson@kavlinge.se

Kök
046-73 94 05


Uppdaterad 2017-10-27

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00