Tyck till om Kävlinge kommun

Kontakta oss

Annebro rektorsområde

Besöksadress: Karabyvägen 531, 244 71 Dösjebro
Postadress: Kävlinge kommun, Annebro rektorsområde, 244 80 Kävlinge

Karta över Annebro rektorsområdelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via InfoMentorlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

046-73 97 40

Frånvaroanmälan skall göras senast 7.30
Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 97 40
dosjebroskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor/förskolechef
Merita Xhemajli
046-73 97 41
merita.xhemajli@kavlinge.se

Biträdande rektor/förskolechef
Lisbeth Sandberg
046-73 97 45
lisbeth.sandberg@kavlinge.se

Skolassistent
Agneta Lindvall
046-73 97 40
agneta.lindvall@kavlinge.se

Vaktmästare
Ulf Bengtsson
046-73 97 53
ulf.bengtsson@kavlinge.se

Skolsköterska
Melinda Lundin
046-73 98 05
melinda.lundin@kavlinge.se

Skolkurator
Janet Assarsson (börjar i april)

Skolpsykolog
Camilla Rosberg
0709-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Kök
046-73 97 42

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Sara Mattsson
annasara.mattsson@kavlinge.se


Uppdaterad 2017-02-20

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00