Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Dösjebro rektorsområde

Besöksadress: Karabyvägen 531, 244 71 Dösjebro
Postadress: Kävlinge kommun, Dösjebroskolan, 244 80 Kävlinge

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via InfoMentorlänk till annan webbplats

046-73 97 40

Frånvaroanmälan skall göras senast 7.30
Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 97 40
länk till annan webbplats
dosjebroskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor/förskolechef
Merita Xhemajli
046-73 97 41
merita.xhemajli@kavlinge.se

Specialpedagog
Susanne Strid
046-73 97 50

susanne.strid@kavlinge.se

 

Skolassistent
Agneta Lindvall
046-73 97 40
agneta.lindvall@kavlinge.se

Vaktmästare
Ulf Bengtsson
046-73 97 53
ulf.bengtsson@kavlinge.se

Skolsköterska
Anna Ekroth
046-73 98 05
anna.ekroth@kavlinge.se

Skolkurator
Janet Assarsson
046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Skolpsykolog
Camilla Rosberg
0709-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Kök
046-73 97 42

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Vakant


Uppdaterad 2018-04-25

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00