Tyck till om Kävlinge kommun

Dela

Tipsa en kompis
Dela på Twitter Dela på Facebook

Kontakta oss

Dösjebro rektorsområde

Besöksadress: Karabyvägen 531, 244 71 Dösjebro
Postadress: Kävlinge kommun, Dösjebroskolan, 244 80 Kävlinge

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via InfoMentorlänk till annan webbplats

046-73 97 40länk till annan webbplats

Frånvaroanmälan skall göras senast 7.30
Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 97 40
länk till annan webbplats
dosjebroskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00länk till annan webbplats
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor/förskolechef
Merita Xhemajli
046-73 97 41länk till annan webbplats
merita.xhemajli@kavlinge.se

Biträdande rektor/förskolechef
Lisbeth Sandberg
046-73 97 45länk till annan webbplats
lisbeth.sandberg@kavlinge.se

Skolassistent
Agneta Lindvall
046-73 97 40länk till annan webbplats
agneta.lindvall@kavlinge.se

Vaktmästare
Ulf Bengtsson
046-73 97 53länk till annan webbplats
ulf.bengtsson@kavlinge.se

Skolsköterska
Melinda Lundin
046-73 98 05länk till annan webbplats
melinda.lundin@kavlinge.se

Skolkurator
Janet Assarsson
046-208 40 08länk till annan webbplats
janet.assarsson@kavlinge.se

Skolpsykolog
Camilla Rosberg
0709-73 95 05länk till annan webbplats
anna.rosberg@kavlinge.se

Kök
046-73 97 42länk till annan webbplats

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Sara Mattsson
annasara.mattsson@kavlinge.se


Uppdaterad 2017-07-04

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00