Tyck till om Kävlinge kommun

Kontakta oss

Korsbacka förskola

Besöksadress: Sunnanväg 25, 244 38 Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, Korsbacka förskola, 244 80 Kävlinge

Karta över Korsbacka förskolalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Administration och service

Förskolechef
Camilla Micha
046-73 93 03 
camilla.micha@kavlinge.se

Assistent
Per Nilsson
per.nilsson@kavlinge.se

Kök
046-739336

Avdelningar

Vallmon
046-73 92 17
0709-73 92 17
korsbacka.vallmon@kavlinge.se

Gullvivan
046-73 93 06
0709-73 93 06
korsbacka.gullvivan@kavlinge.se

Linnean
046-73 94 14
0733-73 05 07
korsbacka.linnean@kavlinge.se

Prästkragen
046-73 92 87
0709-73 92 87
korsbacka.prastkragen@kavlinge.se

Blåsippan
046-73 90 58
0709-73 90 58
korsbacka.blasippan@kavlinge.se

Vitsippan
046-73 93 05
0709-73 93 05
korsbacka.vitsippan@kavlinge.se


Uppdaterad 2016-09-19

Besöksadress: Kullagatan 2 i Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, 244 80 Kävlinge

046-73 90 00