Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Elevhälsan grundskola

Chef/särskilt stöd grundskola
Jonas Melvinger
046-73 94 25
jonas.melvinger@kavlinge.se

Grundskola

Centrala funktioner

Verksamhetschef för skolhälsovården
Cecilia Lynhagen
046-73 94 06
cecilia.lynhagen@kavlinge.se

Skolläkare Gunilla Stripple

Hörselpedagog
Åsa Thorup, 0709-73 91 58
asa.thorup@kavlinge.se

Centrala specialpedagoger
Berit Carnemalm, 0709-73 95 10
berit.carnemalm@kavlinge.se

Camilla Boman, 0709-73 90 53
camilla.boman@kavlinge.se

Annelundsskolan

Kurator
Veronica Lilja, 046-73 90 72 
veronica.lilja@kavlinge.se

Leg psykolog

Kati Bergman, 0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Skolsköterska

Annika Karlsson, 046-73 93 91 
annika.karlsson@kavlinge.se

Dösjebroskolan

Kurator
Janet Assarsson, 046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Camilla Rosberg, 046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Anna Ekroth, 046-73 98 05 
anna.ekroth@kavlinge.se

Korsbackaskolan

Kurator
Anneli E Kämpe, 046-73 94 07
anneli.emanuelssonkampe@kavlinge.se

Leg psykolog
Camilla Rosberg, 046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Ylva Gårdemark, 046-73 99 39 
ylva.gardemark@kavlinge.se

Lackalänga skola

Kurator
Veronica Lilja, 046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se
 
Leg psykolog
Kerstin Heinat, 046-73 93 23
kerstin.heinat@kavlinge.se
 
Skolsköterska
Susanne Karlsson, 046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Ljungenskolan

Kurator
Veronica Lilja, 046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se 

Leg psykolog

Kerstin Heinat
kerstin.heinat@kavlinge.se  

Skolsköterska

Susanne Karlsson, 046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Nyvångsskolan

Kurator
Britta Nilsson 046-73 97 65, 0709-73 97 65
britta.nilsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Kati Bergman, 0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se 

Skolsköterska
Margurite Wrangå, 046-73 95 08
margurite.wranga@kavlinge.se

Olympiaskolan

Kurator
Anneli E Kämpe, 046-73 94 07
anneli.persson2@kavlinge.se

Leg psykolog
Kati Bergman, 0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Ivarsson, 046-73 94 62
cecilia.ivarsson@kavlinge.se

Rinnebäcksskolan

Kurator
Britta Nilsson, 046-73 97 65
britta.nilsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Maria Hedström, 0709-73 93 75 
maria.johansson@kavlinge.se

Skolsköterska
Annika Carlsson, 046-73 93 91
annika.Karlsson@kavlinge.se

Skönadalsskolan

Kurator
Janet Assarsson 046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Kerstin Heinat, 046-73 93 23
camilla.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Linda Jensen, 046-73 97 66
linda.jensen@kavlinge.se

Söderparkskolan

Kurator
Åsa Frelin, 046-73 95 40 
asa.frelin@kavlinge.se

Leg psykolog
Maria Hedström, 0709-73 93 75 
maria.johansson@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Ivarsson, 046-73 94 62
cecilia.ivarsson@kavlinge.se

Tolvåkerskolan

Kurator
Åsa Frelin, 046-73 95 40
asa.frelin@kavlinge.se
 
Leg psykolog
Camilla Rosberg, 046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Mia Hansson, 046-73 95 39
mia.hansson@kavlinge.se

Uppdaterad 2018-01-17

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.00
Tisdag 08.00 - 16.00
Onsdag 08.00 - 16.00
Torsdag 08.00 - 16.00
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER